deutsch  |  english

O husliach

Elektrické husle vyrábam z masívneho dokonale vysušeného dreva. Za vyše dvanásťročnicu vývoja vlastných elektrických huslí sa pod pestrou farbou nástroja skrýva jeho telo vyrobené z niekoľko rokov vyzretého smrekového dreva zlepeného z viac častí tak, aby v žiadnom prípade nenastala deformácia tela elektrických huslí a súčasne bola zabezpečená jeho vibrácia tak, aby výsledný zvuk nebol surový, ale po zapojení do zvukového aparátu znel drevenne. Táto vlastnosť odlišuje moje digihusle od priemyselných výrobkov a podľa názoru hráčov na moje elektrické husle ich kladie na roveň s niekoľkotisícovými výrobkami najlepších svetových výrobcov. S kvalitným základným signálom je potom veľmi ľahké pracovať.

Krk a hlava elektrických huslí je skonštruovaná z javora, jelše, alebo ovocných drevín. Hmatníky sú z ebenového dreva. Jedinečnú vlastnosť dreveného zvuku elektrických huslí dosahujem okrem konštrukcie starostlivým výberom použitého dreva, keďže jeho hustota, smer rastu a štruktúra vplývajú vo veľkej na výsledný zvuk. Tvarovo vychádzam z vlastných návrhov, ale inšpirácii z iných zdrojov sa medze nekladú a prispôsobím sa Vašej predstave.

Povrchová úprava nástroja je plná farba podľa výberu, výnimočne lakovaný masív. Priznané drevo má svoje čaro, ale nástroj je ťažší a cena nepomerne vyššia, lebo je treba vyberať krásne drevo. Nástroj môže mať štyri, päť alebo šesť strún, podľa toho na koľko invencie si trúfate, resp. aký štýl hráte. Možnosť zabudovania elektroniky do nástroja prináša na jednej strane výhodu okamžitej korekcie zvuku, ale na strane druhej je celý aparát aj s baterkami treba držať pod bradou. Keďže aj tak počítame s ďalšou úpravou zvuku procesorom, doporučujem mať pasívne elektrické husle, ich signál s použitím snímača Shadow je dostatočne kvalitný a silný na ďalšie spracovanie.

digihusle

Celá výroba je z veľkej časti ručná, bez použitia strojovej výroby, teda každý kus je originál, s prideleným výrobným číslom. Súčasťou dodávky môže byť aj štandardné púzdro, ak je k tomu tvar nástroja vhodný. Viem Vám dodať sláčiky, zvukové efekty, kombá a ďalšie potreby pre hranie podľa toho, čo potrebujete. O elektrické husle sa vám budem dlhodobo starať a poskytnem akýkoľvek servis či opravu. Verím, že spolu nájdeme takú kombináciu parametrov elektrických huslí, že bude pre Vás finančne únosná a prinesie Vám nielen osoh, ale hlavne radosť pre Vás a Vaše publikum.

Pengagi Soso

Ak sa vám myšlienka hry na elektrických husliach páči, veľmi rád vám takýto hudobný nástroj vyrobím podľa vášho výberu alebo predstavy a budem sa vám oň aj trvale starať. Neváhajte a hneď mi napíšte!